Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZUS informuje: Od 1 grudnia emeryci i renciści mogą dodatkowo więcej

Data publikacji: 2018-11-20, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Emeryci i renciści, mogą łączyć pobierane świadczenia z dodatkowym zatrudnieniem. Warto jednak pamiętać do jakiej wysokości przychodu można dorobić, by nie stracić prawa do wypłacanej przez ZUS gratyfikacji. Progi zarobkowe zmieniają się zawsze w ostatnim miesiącu kwartału. Od 1 grudnia 2018 r. kwoty, które można uzyskać pracując ulegną niewielkiemu podwyższeniu. Szczególni ważne jest to dla osób, które nie ukończyły powszechnego wieku emerytalnego, bowiem jeśli zarabiają więcej niż ustalone limity - ZUS zgodnie z obowiązującymi przepisami, może im zmniejszyć albo zawiesić świadczenie. Jeśli zatem kobieta nie ukończyła 60 lat, a mężczyzna 65 i otrzymują świadczenie, powinni monitorować zmieniające się co 3 miesiące kwoty progów zarobków.

Pełna treść wiadomości na: hajnowka.pl/biznes/aktualnosci/11335-zus-informuje-od-1-grudnia-emeryci-i-rencisci-moga-dodatkowo-wiecej.html
hajnowka.pl, Źródło artykułu: hajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola