Belka
Niedziela, 3 Lipca 2022   imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

29 - 30 czerwca - zdarzenia w powiecie

Data publikacji: 2019-07-02, Data modyfikacji: 2019-07-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatni weekend (29 – 30 czerwca 2019 r.), strażacy w powiecie hajnowskim wyjeżdżali 6 razy. Oprócz dwóch miejscowych zagrożeń odnotowano cztery pożary. Pierwszy był to pożar sadzy w kominie w miejscowości Czeremcha, drugi było to pozostawiono ognisko bez nadzoru w miejscowości Rybaki gm. Narew, trzeci to pożar suchej trawy na nieużytkach w miejscowości Lewkowo Nowe, gm. Narewka czwarty z kolei dotyczył pożaru ściółki leśnej w ok. miejscowości Orzeszkowo gm. Hajnówka. Miejscowe zagrożenie dotyczyły zdarzeń na drogach – plamy oleju w Hajnówce na ul. 11 – go Listopada oraz wypadku drogowego również w Hajnówce na ul. 11 – go Listopada. W działaniach zaangażowanych było : 17 zastępów i 78 strażaków z  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce oraz Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Lewkowie Starym, Narewce, Siemianówce, Mochnatym, Orzeszkowie, Werstoku, Narwi. Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce  

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=2153
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola