Belka
Niedziela, 3 Lipca 2022   imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia w Jednostce Wojskowej 2. Regionalnej Bazy Logistycznej Skład Hajnówka

Data publikacji: 2019-06-26, Data modyfikacji: 2019-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
25 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 na terenie Jednostki Wojskowej 2. Regionalnej Bazy Logistycznej Skład Hajnówka w Nieznanym Borze odbyły się ćwiczenia doskonalące. Założeniem ćwiczeń był pożar, na pierwszym pietrze, w jednym z budynków koszarowych, w którym stacjonuje 14  Bataliony Lekkiej Piechoty I Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Wojskowej Straży Pożarnej, która na co dzień stacjonuje w Jednostce. Po przybyciu stwierdzono, że pożar jest na tyle rozwinięty, iż należy zadysponować dodatkowe siły i środki. Do zdarzenia zadysponowano również dwa zastępy z jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Hajnówce. Po przeprowadzeniu ewakuacji żołnierzy i  pracowników cywilnych okazało się, że dwie osoby nadal pozostają wewnątrz zagrożonego budynku. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Po odnalezieniu jednego z poszkodowanych ratownicy ewakuowali go na zewnątrz budynku. Odnalezienie drugiego poszkodowanego było bardzo utrudnione z powodu rozwijającego się pożaru oraz zadymienia. Po odnalezieniu drugiej osoby okazało się, że pożar uniemożliwia ewakuację tą samą drogą dlatego podjęto decyzję o ewakuacji przy pomocy podnośnika hydraulicznego przez okno. Po ewakuacji, poszkodowanego niezwłocznie przekazano wojskowemu zespołowi ratownictwa medycznego, który udzielił mu pierwszej pomocy. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania sił i środków Wojskowej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej.   Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce. Zdjęcia: kpt. Mariusz Kobać, KP PSP w Hajnówce.

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=2133
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola