Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wypadek oraz 3 pożary-pracowity dzień w powiecie hajnowskim

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
9 sierpnia 2018 roku na terenie powiatu hajnowskiego miały miejsce 4 zdarzenia. Poza groźnym wypadkiem motocykla z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej nr 689 w okolicy miejscowości Stare Berezowo odnotowano trzy pożary. Pierwszym z nich był odnotowany o godzinie 1711 pożar suchej trawy na nasypie kolejowym i ściółki w przyległym lesie o łącznej powierzchni 300 m2 w okolicy miejscowości Mikłaszewo, gm. Narewka. W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy: Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce, OSP w Siemianówce i OSP w Narewce w tym łącznie 18 strażaków. Drugim pożarem był pożar kombajnu zbożowego na polu w okolicy miejscowości Podrzeczany, gm. Czyże. Około godziny 2004 podczas koszenia zapaliła się komora silnika a właścicielowi pomimo podjętej próby nie udało się samodzielnie zgasić pożaru. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP w Czyżach i JRG w Hajnówce, które po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zażegnały niebezpieczeństwo poprzez podanie jednego prądu piany ciężkiej. Zgłoszenie ostatniego tego dnia pożaru wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce o godz. 2138 i dotyczyło pożaru wiaty z trocinami i płytami meblowymi w zakładzie stolarskim w m. Dubiny, gm. Hajnówka. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zastępy z JRG w Hajnówce oraz zastęp z OSP w Nowokorninie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się materiałów i wiaty za pomocą 3 prądów wody. Opracowanie: st. kpt. Piotr Sienkiewicz, KP PSP w Hajnówce Zdjęcia: asp. Lesław Szyryński, KP PSP w Hajnówce  

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1354
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola