Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tragiczny wybuch gazu w budynku mieszkalnym.

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 
5 listopada 2018 roku o godzinie 13:01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym w miejscowości Orzeszkowo, gm. Hajnówka. Po przybyciu pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, iż cały budynek objęty jest pożarem a część dobudówki uległa częściowemu zawaleniu. Z informacji uzyskanych od mieszkańców oraz sąsiadów wynikało, że w czasie wybuchu w budynku mogła znajdować się jedna osoba. W trakcie prowadzonych działań ratownicy odnaleźli w jednym z pomieszczeń osobę poszkodowaną. Zespół ratownictwa medycznego, który był na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. W zdarzeniu brało udział łącznie 5 zastępów  Straży Pożarnej (19 ratowników); 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce, 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Mochnatego oraz Nowokornino, Grupa Operacyjna Policji, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Prokurator. W roku 2018 jest to już 5 zdarzenie na terenie powiatu hajnowskiego związane z wybuchem gazu propan-butan. W związku z powyższym apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi podczas wymiany 11 kg butli z gazem. Dodatkowo sprawdzić należy wszelkie zawory, uszczelki, reduktor a także złączki oraz jakość przewodu podprowadzającego gaz do urządzenia. Po podłączeniu butli cały układ należy sprawdzić pod kątem szczelności (pomazać, spryskać mydlinami lub specjalnym środkiem). Zaleca się montaż czujnika gazu propan-butan. Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Piotr Sienkiewicz, KP PSP Hajnówka  

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1574
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola