Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolenie podstawowe strażaków OSP z powiatu hajnowskiego

Data publikacji: 2018-07-03, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
30 czerwca 2018 roku egzaminem zakończyło się szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu hajnowskiego. Było to kolejne szkolenie realizowane przez tut. Komendę zgodnie z obowiązującymi „Zasadami organizacji szkoleń członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z dnia 17 listopada 2015 r. trwające w terminie od 18 maja do 30 czerwca 2018 roku. Na kurs zakwalifikowało się 37 strażaków z jednostek OSP funkcjonujących na terenie powiatu hajnowskiego. Program szkolenia obejmował zajęcia teoretyczne realizowane przez strażaków w formie samodzielnej nauki metodą nauczania na odległość oraz zajęcia praktyczne przeprowadzone na bazie Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce w systemie weekendowych zjazdów. Zakończeniem zajęć praktycznych był test w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łapach. Szkolenie ukończyło 21 strażaków z jednostek OSP powiatu hajnowskiego, a tym samym zdobyli oni uprawnienia do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych. Opracowanie: kpt. Mariusz Kobać, KP PSP Hajnówka Zdjęcia: mł. ogn. Karol Wasiluk, KP PSP Hajnówka

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1253
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola