Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przystanek Hajnówka ' 2011

 
Film powstał specjalnie z okazji Jubileuszu 60 lat praw miejskich Hajnówki. Jest to film dokumentalny o współczesnej Hajnówce, re make znanego filmu znakomitej podlaskiej reżyserki Tamary Sołoniewicz. Pierwszy film o Hajnówce nosił tytuł „Miasto na skraju Puszczy", nakręcony został w 1966 roku. Nowy film o Hajnówce zrealizowany został przez Hajnowianina Tomasza Onikijuka. Filmy łączy temat i nieco wspólnych momentów, które mimo upływu 45 lat się nie zmieniły. Wymowna kolejka wożąca niegdyś drewno, dziś- turystów, to było jakby sedno i podpowiedź zaistniałych, na przestrzeni lat, zmian w mieście. Nowy film „wozi" widza ową kolejką po rozmaitych miejscach- tu przystankach- przez co film zyskał tytuł „Przystanek Hajnówka". Krótki film ukazał bogactwo miasta w wielu dziedzinach życia jakby wbrew wszystkim sceptycznym opiniom. Hajnówka w filmie rysuje się nam jako urokliwa miejscowość z historią, kulturą i ludźmi tworzącymi niepowtarzalny charakter tego miejsca, jako przystanek, na którym warto wysiąść w drodze do Puszczy... Premiera filmu odbyła się 19.08.2011 podczas dwudniowego „Letniego Kina Plenerowego" w amfiteatrze miejskim organizowanego przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Produkcja : Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce Ul. 3 Maja 42, 17-200 Hajnówka, muzeumbialoruskie.hajnowka.pl Realizacja, zdjęcia: Tomasz Onikijuk Opracowanie tekstu: Alla Gryc, Tomasz Onikijuk Lektor: Paweł Winiarski Muzyka: Marzena Rusaczyk, Ethno-Lyrics, Veritas Współpraca: Alla Gryc, Agnieszka i Tomasz TIchoniukowie, Bogusława Czarkowska W filmie wykorzystano fotografie ze zbiorów: Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce, Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki, Alli Gryc, Bogusławy Czarkowskiej, Emilii Rynkowskiej, Tomasza Onikijuka Czas trwania: 21 min. Projekt okładki: Agnieszka Tichoniuk Kopiowanie, rozpowszechnianie, odtwarzanie w miejscach publicznych bez zgody właściciela jest ZABRONIONE. Hajnówka 2011 Wydano w ramach projektu Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce p.n. „Letnie kino w Hajnówce" realizowanego dla uczczenia obchodów Jubileuszu 60 lat praw miejskich przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka .

 


muzeum białoruskie
 
Data pliku video: 2012-03-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola