Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

HAJNÓWKA - Reality Shock fr.2

 
To jest film , który w krzywym zwierciadle pokazuje wejście Hajnówki do Unii Europejskiej. Niestety knajpki "U Wołodzi" już nie ma a była ewenementem światowej gastronomii polityczno-społecznej... Reality Shock Niemcy/Polska 2005, 76 min. reżyseria: Stanislaw Mucha scenariusz: Stanislaw Mucha producent: Stanislaw Mucha zdjęcia: Krzysztof Pakulski muzyka: Billy's Band „Reality Shock" to absurdalna komedia w paradokumentalnej stylistyce, którą Stanisław Mucha dopełnia swą trylogię o Europie Wschodniej. Po "Absolucie Warhola" i "Środku Europy", „Reality Shock" ukazuje intrygującą i niewinną grupę ludzi, którzy przez polityczne i ekonomiczne zmiany związane z poszerzeniem Unii Europejskiej, wyrwani zostają ze stagnacji i obyczajowego wyizolowania. Zaniepokojeni, zdezorientowani a nawet i obojętni podejmują na swój dziwaczny sposób próbę kontaktu z "nową erą". W cuchnącym obskurnym barze z czasów kultu Lenina, pośród podpitych grabarzy, „obiecujących" przedszkolaków i osobliwych leśnych skrzatów reżyser znajduje punkt wyjścia dla historii o grupie "obcych", dla których pomysł zjednoczonej Europy wydaje się być równie abstrakcyjny jak UFO, które kiedyś zresztą rzekomo na tych ziemiach wylądowało. Polska u progu wejścia do Unii Europejskiej. Na granicy z Białorusią i Ukrainą reżyser Stanisław Mucha przedstawia specyficznych ludzi w barze jeszcze z czasów Lenina, m.in. dwóch grabarzy i skrzata. Co takie społeczne wyrzutki mieszkające na „marginesie" Europy sadzą o idei Unii Europejskiej? Film kończący wschodnioeuropejską trylogię czasem śmieszy, pozostaje jednak przy tym zbyt neutralny.

 


K SztofPe
 
Data pliku video: 2011-01-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola