Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Hajnówce

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
9 września 2018 roku o godzinie 8:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Hajnówce przy ul. Spiżowej. Po przybyciu pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, iż budynek uległ częściowemu zawaleniu. Z informacji uzyskanych od mieszkańców oraz sąsiadów wynikało, że w czasie wybuchu w budynku znajdowała się jedna osoba. W trakcie prowadzonych działań ratownicy odnaleźli poszkodowanego przysypanego gruzem. Zespół ratownictwa medycznego, który był na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. Z uwagi na specyfikę zdarzenia na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej z Łomży. W zdarzeniu brało udział łącznie 11 zastępów  Straży Pożarnej (33 ratowników); 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce, zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Białymstoku , Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza PSP z Łomży, zastępy z OSP Mochnate i Nowokornino, Wojskowa Straż Pożarna z 2.RBLog Skład Hajnówka. Na miejsce zdarzenia przybyli również: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce, Oficer Operacyjny Powiatu, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Grupa Operacyjna Policji, Prokurator, Starosta, Burmistrz Hajnówki. Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce. Zdjęcia: kpt. Mariusz Kobać, KP PSP w Hajnówce.

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1418
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola