Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ewakuacja Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
10 października 2018 roku w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce wybuchł pożar. W budynku panowało silne zadymienie. Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni zmuszeni byli się ewakuować. W środku pozostała jedna osoba. Na szczęście nie były to prawdziwe działania, lecz ćwiczenia w związku z praktycznym sprawdzeniem organizacji oraz warunków ewakuacji w budynku KPP w Hajnówce. Po przybyciu na miejsce i uzyskaniu niezbędnych informacji od osoby odpowiedzialnej za organizację ewakuacji strażacy przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń. Z uzyskanych informacji wynikało że jeden z pracowników nie ewakuował się i prawdopodobnie znajduje się na pierwszym piętrze. Gdy udało się odnaleźć osobę poszkodowaną okazało się , że ewakuacja na zewnątrz budynku klatką schodową ze względu na pożar jest niemożliwa. Podjęto decyzje o ewakuacji poszkodowanego przez okno przy użyciu podnośnika. Poszkodowany był przytomny i nie wymagał pomocy medycznej. Obowiązek przeprowadzenia próbnej ewakuacji wynika z § 17 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, a dotyczy obiektów, w których przebywa ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami. Zgodnie z ww. przepisem właściciel lub zarządca tego typu obiektów przynajmniej raz na dwa lata powinien przeprowadzić praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. W ćwiczeniach udział brało 4 zastępy z Jednostki Ratowiczo – Gaśniczej w Hajnówce.   Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce. Zdjęcia: kpt. Marcin Karpiuk, KP PSP w Hajnówce.

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1485
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola