Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia w Zakładzie Produkcji Węgli Aktywnych Gryfskand Sp. z o. o. w Hajnówce

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
31 sierpnia 2018 roku w Zakładzie Produkcji Węgli Aktywnych Gryfskand Sp. z o. o. w Hajnówce zlokalizowanym przy ul. Białostockiej 1 odbyły się ćwiczenia doskonalące ujęte w rocznym planie ćwiczeń na obiektach. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w części magazynowej, w której magazynowany jest wyrób gotowy węgla aktywnego. W wyniku pożaru powstało duże zadymienie uniemożliwiające podjęcie działań gaśniczych przez pracowników zakładu. Z informacji uzyskanych od kierownika produkcji wynikało, że wewnątrz części magazynowej najprawdopodobniej przebywa jedna osoba. Zadania zastępów biorących udział w ćwiczeniach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu do wnętrza budynku roty w aparatach ochrony układu oddechowego w celu odnalezienia i ewakuacji osoby poszkodowanej, udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ugaszeniu pożaru. Dodatkowo, ze względu na brak dyspozycyjnych Zespołów Ratownictwa Medycznego aplikacyjnie zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe co wiązało się z koniecznością wyznaczenia i zabezpieczenia lądowiska. Po zakończonych ćwiczeniach zostały one podsumowane przez kadrę kierowniczą zakładu i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce a inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej oprowadzając strażaków po terenie spółki przedstawił zakres jej działalności, omówił proces produkcji oraz specyfikę zagrożeń jakie mogą wystąpić w zakładzie. W ćwiczeniach brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hajnówce. Opracowanie: st. kpt. Piotr Sienkiewicz, KP PSP w Hajnówce Zdjęcia: kpt. Mariusz Kobać, KP PSP w Hajnówce    

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1391
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola