Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia w Plancie

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 
25 października 2018 roku odbyły się ćwiczenia sprawdzające zewnętrzny plan operacyjno – ratowniczy w zakładzie o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Ekoil Sp. z o. o. Zakład w Plancie, gm. Narewka. Scenariusz ćwiczeń zakładał , iż podczas prac gospodarczych doszło do uszkodzenia i rozszczelnienia się rurociągu z gazem propan – butan. W wyniku zdarzenia faza gazowa uległa zapaleniu. Ranny został jeden z pracowników, który stracił przytomność. Zadania pracowników zakładu polegały na wdrożeniu wewnętrznych procedur dotyczących tego typu zdarzeń. W pierwszej kolejności pracownicy o zdarzeniu poinformowali kierownictwo zakładu i Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce. Zadania zastępów biorących udział w ćwiczeniach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odnalezieniu i ewakuacji pracownika zakładu, udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ugaszeniu pożaru rurociągu, pobliskiego budynku i młodnika oraz uszczelnieniu i zabezpieczeniu rurociągu. Po zakończeniu działań Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce mł. bryg. Grzegorz Bajko oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce st. kpt. Piotr Sienkiewicz omówili przebieg ćwiczeń  oraz poprawność wykonywania poszczególnych zadań. W ćwiczeniach brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce oraz cztery zastępy OSP z terenu gminy Narewka: OSP Narewka, OSP Lewkowo Stare, OSP Siemianówka, OSP Olchówka. Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce. Zdjęcia: st. kpt. Piotr Sienkiewicz, KP PSP w Hajnówce.

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1555
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola