Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia w hotelu Żubrówka w Białowieży

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
20 listopada 2018 roku w hotelu Żubrówka w Białowieży odbyły się ćwiczenia w zakresie sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji. Scenariusz ćwiczeń zakładał, iż w jednym z pokoi na pierwszym piętrze w skutek zaprószenia przez gościa hotelowego powstał pożar. Panowało duże zadymienie i jeden gości stracił przytomność. Dym uruchomił czujkę pożarową, następnie poprzez system monitoringu pożarowego informacja została przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce. Zadania pracowników hotelu polegały na wdrożeniu wewnętrznych procedur dotyczących tego typu zdarzeń. W pierwszej kolejności poinformowaniu Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce i kierownictwa hotelu.  Jednocześnie pracownicy przystąpili do informowania innych pracowników oraz gości hotelowych o zaistniałym zdarzeniu i konieczności opuszczenia obiektu. W chwili przybycia pierwszej jednostki z OSP Białowieża, większość gości oraz pracowników zostało ewakuowanych, jedynie na piętrze gdzie powstał pożar jeszcze znajdowali się ludzie. Zastęp z OSP Białowieży przystąpił do ewakuacji gości z piętra gdzie powstało zdarzenie oraz odnalazło osobę poszkodowaną i ewakuowało ją do bezpiecznej strefy. Po zakończeniu działań swoje spostrzeżenia odnośnie ćwiczeń przedstawił Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce mł. bryg. Grzegorz Bajko, Dyrektor Hotelu – Andrzej Malinowski oraz pracownicy prowadzący sprawy ppoż. w obiekcie. W ćwiczeniach brały udział dwa zastępy: jeden z OSP Białowieża oraz jeden z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce. Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce. Zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.

Pełna treść wiadomości na: strazhajnowka.pl/?p=1614
strazhajnowka.pl, Źródło artykułu: strazhajnowka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat hajnowski - powiat w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego z siedzibą w Hajnówce. W skład powiatu wchodzą gminy: Hajnówka, Białowieża, Kleszczele, Czyże, Czeremcha, Dubicze Cerkiewne, Narew oraz Narewka. Powierzchnia powiatu wynosi 1624 km kw.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Skansen w Białowieży, Rezerwat pokazowy żubra, Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, Białowieski Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Miejsce Mocy, Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich oraz zbiorniki wodne (Jezioro Siemianówka oraz zalew Bachmaty i zalew w Repczycach).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowią rolnictwo i przemysł.

  W pobliżu Hajnówki znajdują się aż cztery przejścia graniczne: Połowce, Białowieża, Czeremcha i Siemianówka.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola